Konya Baca Temizleme

konya-baca-temizleme
Baca temizliği sonbahar  veya kış mevsiminin ardından özellikle ilkbaharda aklımıza gelen gelen teknik konulardan biridir. Gerek evlerimizde kullandığımız ısıtma biriminin verimi gerekse ev ve işyerlerimizin yangın güvenliği profesyonel baca temizliğine bağlıdır. Şehrimiz Konya ve ülkemizde meydana gelen yangınların  neredeyse%20’si baca kaynaklıdır. Soba zehirlenmelerinin de en büyük nedenlerinden biri tıkanmış bacalardır. Kirli ve tıkanık bir baca,  kalorifer ya da sobadaki yakıtın düzgün yanmasını engeller ve meydana çıkan partiküller bacanızda tıkanıklığa neden olur. Temizlenmiş ve açık bir baca yakıtın daha kaliteli yanmasına, verimli ısınmanıza ve yakıtta tasarruf sağlar öte yandan çevre kirliliği de önlenmiş olur.
Periyodik temizliği yapılmayan bacalar iyi çekmez, uzun süre temizlenmeyen bacalar ise kurum (is) birikmesi ve kuşların taşıdığı yiyecek vb maddeler nedeniyle. Tıkanan bacalar, içinde karbonmonoksit gazı bulunan dumanı ev/ işyerinizin içine verir. Bu gazı belirli bir süre solumak ise ölümcül sonuçlar doğurabilir!

konya-baca-tikanikligi-temizleme

Bu tarz bir problemle karşılaşmamak için hemen bizi arayın!
Bacanız eğitimli, sertifika sahibi ve kalifiye elemanlar tarafından hassas bir şekilde temizleyelim, hem bacanızın çekişi artsın, hem yakıttan tasarruf edin, hem de daha fazla ısının.
Konya baca temizliği için bize ulaşın!